עבודות בגובה – לעבוד רק עם מקצוענים

עבודות בגובה אלו עבודות אשר מתבצעות בגבהים עם ציוד מקצועי ותחת רמת סיכון של עבודה אם היא אינה מתבצעת כראוי. עבודות אלו מגוונות מאד ויכולות להיות בתחום שירות ותחזוקה כמו למשל ניקוי חלונות והן יכולות להיות קשורות ביצירת מבנים כמו למשל לצרכיי בנייה או לצורך שיפוצים בבניינים. המשותף לכל אותן עבודות הוא הצורך בהכשרה מצד העובדים (הכשרה מקצועית לעבודה עצמה והכשרה מתאימה לעבודה המתבצעת בגובה המדובר) ואחריות גבוהה מאד כיוון שאין מדובר בעבודה סטנדרטית עם "שתי רגליים על הקרקע".

הכשרת עובדים לביצוע עבודות בגובה

לא לכל אחד מותר לבצע עבודות בגובה. על מנת לעבוד בגבהים עם ציוד מקצועי על העובדים לעבור הכשרה מקצועית לה אחראי משרד התמ"ת. גם במקרים בהם מציעים חברות שירותי עבודות המתקיימות בגובה, כל עובד בחברה עצמה חייב להיות בעל ההכשרה המתאימה (כלומר, לא מספיק שהחברה עצמה בעלת אישור, כל אחד מעובדיה צריך גם הוא להיות בעל אישור אישי לביצוע העבודה).

את מי מזמינים לביצוע עבודות בגובה?

במידה ויש לכם צורך להזמין בעלי מקצוע לביצוע עבודות בגובה עליכם לבדוק שאתם מזמינים אך ורק את בעלי המקצוע הנכונים לכם ולכן כדאי שתבדקו את הפרמטרים הבאים:

N

הכשרה – בבואכם להזמין בעלי מקצוע בתחום שיכול להוות סיכון כמו זה של עבודה בגובה עליכם לוודא כי למבצע השירות ישנה הכשרה מקצועית מתאימה. במידה ואתם מזמינים חברה אשר מביאה מספר עובדים עליכם לוודא כי כל אחד מהעובדים הוא בעל הכשרה מתאימה וכי החברה לוקחת אחריות על כך.

N

ביטוח – העבודות המתקיימות בגובה הן עבודות שיש בהן סכנה במידה ולא מבצעים אותן כראוי. כל עובד אשר מגיע לעבודה זו חייב להיות עם ביטוח מתאים לכך ועליכם לוודא עם העובד או החברה שהביטוח יבטח אותו אם חו"ח יקרה דבר מה.

N

ניסיון – כל עבודה המתבצעת בגובה היא ייחודית ודורשת ניסיון. במידה ואתם מעסיקים אדם יחיד בררו כי יש לו את הניסיון במה שאתם מבקשים ובמידה ואתם מזמינים חברה לוודא כי יש מי שיפקח על העבודה וידאג שתתבצע כהלכה.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אוורסט

טלפון: 052-7480893

טלפקס: 077-3006121

כתובת: הספיר 9, תל מונד

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support